Dokumenty bezpieczeństwa - film

https://youtu.be/3G7XfSwNLpc

Stając na ślubnym kobiercu nie myślimy o rozwodzie, tym bardziej nie myślimy w kwiecie wieku o testamencie, a na pewno nie myślimy już o tym, że coś może nam się złego przytrafić, gdy przechodzimy przez jezdnię i to jeszcze na pasach.

  • Umowa majątkowa małżeńska

Umowa majątkowa małżeńska, potocznie zwana intercyzą jest bardzo dobra, gdy pojawi się widmo rozwodu w Twoim życiu. Ważne jest to, abyś rozważył także tę umowę w swoim związku, gdy prowadzisz firmę, gdy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą. Na pewno rozmowa w domu o tym, czy mieć rozdzielność majątkową czy nie, czy podpisać intercyzę może nie należeć do najprzyjemniejszych. Najważniejsze jest to, abyście we dwoje rozważyli to na każdym etapie waszego wspólnego życia.

  • Sporządzenie testamentu

O testamencie rozmawia się bardzo rzadko, to jest temat, który nie wywołuje uśmiechu na twarzy. Ale co w sytuacji, gdy mamy do czynienia z rodziną patchworkową? Gdy małżonkowie, nowi małżonkowie mają już dzieci z poprzednich małżeństw, gdy wnoszą do nowego małżeństwa już wcześniejszy majątek? Im szybciej, tym lepiej. Przygotuj swój testament, jeżeli będziesz chciał go zmienić - zawsze możesz to zrobić.

  • Polisa ubezpieczeniowa na życie

Często dostaję pytanie, na jaką kwotę, na jaką sumę się ubezpieczyć. Proponuję Ci, abyś podsumował swoje miesięczne wydatki, pomnożył je przez 12 miesięcy, a to razy 20 lat. Może się wydawać, że to dużo, aczkolwiek aby moja rodzina, na wypadek mojej śmierci była dobrze zabezpieczona finansowo.

Jestem pewna, że masz plan A na swoje życie, a teraz przyszła pora na to, abyś miał plan B. Dlatego zostawiam Cię z dzisiejszymi wskazówkami, a obliguję Cię do przygotowania swojego testamentu. Pamiętaj po polisie ubezpieczeniowej na życie, a także rozważ to, czy w Twoim przypadku warto podpisać umowę majątkową małżeńską.

Mało? Czytaj kolejny wpis...

Przeczytaj też