5 pożytecznych aplikacji finansowych na smartfona

Pewnie masz już na telefonie aplikację swojego banku, dzięki której szybko i łatwo wykonujesz wszystkie przelewy. Pora poznać inne aplikacje finansowe i dzięki nim ułatwić sobie życie. Zobacz 5 najlepszych!

  • Stocard – w ilu sklepach masz kartę lojalnościową? W jednym, trzech, kilkunastu? A ile z nich masz zawsze przy sobie? No właśnie… Stocard to aplikacja w sam raz na Twoje potrzeby. Dzięki niej już nigdy nie przegapisz żadnej promocji – z każdej karty lojalnościowej skorzystasz, kiedy tylko chcesz. Jak dodać kartę do aplikacji? Z listy wybierasz jej rodzaj i skanujesz kod kreskowy – to wszystko. Potem włączasz apkę podczas zakupów i pokazujesz sprzedawcy kod kreskowy. Co zyskujesz? Miejsce w portfelu i czas na poszukiwania potrzebnego „plastiku”. A wszystkie karty masz zawsze przy sobie!
  • Lista zakupów – jeśli dbasz o domowy budżet z niezwykłą dokładnością, na pewno nie ruszasz się na zakupy bez odpowiednio przygotowanej listy. Czasem jednak bywa to problematyczne. Kartka może się zgubić albo po prostu trudno Ci na niej odhaczyć, co już masz, a czego jeszcze brakuje w Twoim koszyku. Dlatego śmiało wykorzystaj do tego telefon. Lista zakupów to aplikacja stworzona na Androida, na iOS idealnie sprawdzi się Listonic. Apka pomoże Ci przygotować spis rzeczy do kupienia wraz z ich cenami, zdjęciami, a nawet kodami kreskowymi. W razie potrzeby możesz też ją wysłać innej osobie mailem lub SMS-em. 
  • Kwitki – zagubiony paragon, faktura lub inny dokument? Zapomnij! Teraz wszystkie papiery będziesz mieć zawsze przy sobie. Jak? Robisz zdjęcie i dodajesz je do aplikacji. Nie musisz wprowadzać dodatkowych informacji – program zrobi to za Ciebie. Jeśli więc pojawi się konieczność zareklamowania jakiegoś produktu, zrobisz to od ręki – bez uciążliwego szukania paragonów po wszystkich szafkach i szufladach. 
  • Moje Finanse – aplikacja do wygodnego zarządzania budżetem domowym. Tworzysz kategorie i podkategorie własnych wydatków, odnotowujesz przychody, obsługujesz konta i ustawiasz przypomnienia o cyklicznych płatnościach. Planujesz wydatki i kontrolujesz, ile pieniędzy brakuje Ci do osiągnięcia konkretnego celu. Śledzisz też statystki i ogólny przepływ swoich finansów. A dzięki temu, żadne pieniądze nie przemkną Ci już obok nosa. 
  • Pennies/Spending Tracker – pierwsza na system iOS, druga na Androida. Obie służą do monitorowania codziennego przepływu pieniędzy. Wpisujesz wydaną kwotę oraz to na co została przeznaczona. Aplikacja generuje miesięczne zestawienie wydatków, a także pozwala na szybki i łatwe tworzenie własnych planów finansowych. Jeśli zbliżysz się do ustalonego limitu wydatków na dany miesiąc, otrzymasz stosowne powiadomienie. 

Znasz już 5 najlepszych aplikacji finansowych. Od teraz już nic nie stoi na przeszkodzie i bez problemu możesz na bieżąco kontrolować swój budżet! To przecież tak proste, jak wysłanie SMS-a lub odebranie telefonu.

Mało? Czytaj kolejny wpis...

Przeczytaj też