Mówią, że kobiety potrafią tylko wydawać pieniądze

Rozpoczynamy cykl artykułów o finansach pisany przez kobietę dla kobiet.

To inna niż zwykle sytuacja, bo podobno na pieniądzach znają się głównie mężczyźni, a kobiety rzekomo najlepiej na świecie potrafią je wydawać. Czy tak jest naprawdę? Drogie panie, swoimi tekstami chcę wam pokazać, że finanse są ważne, proste do opanowania i konieczne, aby żyć dobrze teraz i w przyszłości. Nie pozostawiam wam wielkiego wyboru. Pieniędzmi musimy się dobrze opiekować. Tak dobrze jak swoim przydomowym ogródkiem. Wszystko po to, aby cieszył oko już dzisiaj, a z czasem rozrósł się do spektakularnych rozmiarów!

Zajęłam się swoimi finansami w sytuacji, gdy nie miałam innego wyjścia. Od tego czasu pomagam innym kobietom uniknąć takiego losu. Uważam, że mamy wystarczające talenty i predyspozycje, aby samodzielnie zarządzać nie tylko domowym budżetem, ale także budować aktywa i podejmować decyzje inwestycyjne. Wiąże się to z permanentną edukacją finansową i działaniami, dzięki którym nabywamy wiedzę i nowe kompetencje. To są wyjątkowe umiejętności. Nie przyniosą ci nowej pracy czy certyfikatu, ale realny zwrot z czasu i pieniędzy zainwestowanych w rozwój twojej inteligencji finansowej i dążenie do lepszego jutra.

Jeśli zdarzy się tak, że stracisz wszystkie pieniądze, cały majątek, co ci pozostanie? Tak, właśnie twoja inteligencja finansowa, która pozwoli ci wyciągnąć wnioski z porażki i jeszcze szybciej odbudować, co straciłaś, i dojść jeszcze dalej. Wszystko, co wiesz i czego się nauczyłaś, to największe aktywa, na jakie chcesz i musisz sobie pozwolić.

Jak zdobyć inteligencję finansową? Przede wszystkim poprzez edukację i rozwiązywanie problemów. Nauka przez działanie jest dla większości z nas najskuteczniejszą metodą edukacji. W kolejnych artykułach dostaniesz ode mnie wiedzę i jej rozszerzenie w tekstach innych ekspertów na www.viem.pl. Korzystaj! Wracaj i dowiaduj się! Obiecuję ci, że materiały, jakie tutaj znajdziesz teraz i w przyszłości, będą napisane w przystępny sposób i z uwzględnieniem naszej kobiecej perspektywy. Wchodzisz w to?

Viem, że tak!

Dominika Nawrocka, autorka książki „Kobieta i Pieniądze. 7 kroków edukacji finansowej dla kobiet”, www.kobietaipieniadze.pl. Dominika od 2015 roku podejmuje szereg działań edukacyjnych, których celem jest szerzenie wiedzy o finansach osobistych wśród kobiet w całej Polsce. Do tej pory książka dotarła do ponad 2000 kobiet, a w szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez Dominikę wzięło już udział ponad 1000 kolejnych kobiet. Natomiast wypowiedzi Dominiki o problemie ukazały się w takich mediach, jak m.in.: „Coaching and More”, „Pytanie na śniadanie” TVP2, TVN24 BiS, Chilli ZET, „Świat Kobiety”, Polskie Radio Program 1, Polskie Radio Program 4, „W Podróży”, „Miasto Kobiet”, naTemat.pl, Radio TOK FM, WysokieObcasy.pl, Radio Kolor, Interia.pl, WP.pl, Dyskusja.biz, Radio Kampus, SukcesPisanySzminka.pl itd. Dominika Nawrocka to także przedsiębiorczyni i inwestorka. Prowadzi firmę specjalizującą się w marketingu i sprzedaży online.

Mało? Czytaj kolejny wpis...